КРАДІЖКА У ЦЕРКВІ. МІСЬКА ІСТОРІЯ 

   Володимир на початку 19 століття  зберігав чимало своїх столітніх  легенд.Через назви урочищ, інші місцеві топоніми, пригадувалася минула велич та таємнича казковість .Поруч Рогатки , а це місцина де розходяться  Зимнівський  і Луцький шляхи (вулиці) та вузької дороги яка вела на міст через Риловицю,  знаходився високий земляний вал ( його розсунули при будівництва гуртожитку у 1980 році). За Рогаткою великий і гамірний заїжджий двір зі старою корчмою під колоритною назвою  Пивники. Ця назва ,напевне через століття,була трансформованою від слів- Пияки чи Пивниці( льохи). Взимку, серед найкращих страв в корчмі вважалася тушкована капуста з телячими тельбухами або свинячими ребрами . Серед напоїв, що тут вживалися – пиво з місцевого хмелю і солоду, кисіль та житня горілка. Про цю колоритну володимирську корчму напишемо згодом …

Детальніше...


 

  

В часи окупації нацистами Володимира брати Микола, Антон та Федір Стемпковські  переховували єврейські сімї. Про це стало відомо лише  декілька років тому…

У державному  архіві Волинської області завдяки оцифруванню стали доступними для вивчення  понад півтори тисячі справ на жителів Волині, репресованих радянською владою, котрі зберігалися у Фонді 4666  обласного КДБ  України. Для дослідника місцевої історії це є величезний пласт історичної інформації, який додає  чимало маловідомих даних про населені пункти нашого краю у тридцятих та шістдесятих роках двадцятого століття та об’єктивно характеризує згадуваних людей…

Детальніше...


        ВУЛИЦІ СТАРОДАВНЬОГО ВОЛОДИМИРА

Виникнення.Проблема збереження першоназв

Княжий Володимир накінець дочекався, що площа його історичного ареалу оголошується охоронною, а в її центрі визначається місце для серцевини- заповідника. Межа цього історичного ареалу в деяких місцях добре збереглася і понині - це сліди давніх міських вїздів і валів.

Детальніше...


     

    1908 РІК.ВОЛОДИМИРСЬКИЙ ДВІРЕЦЬ.МІСЬКА ІСТОРІЯ.

Живописні околиці нашого міста з далеких віків оповиті легендами та переказами. Ці старі оповідки ,у далекому дитинстві, захоплювали уяву і наче закутували наше стародавнє місто в особливий, казковий  світ. Старші розповідали про непрохідні болота, в яких і досі напевне, лежать затягнуті мулом та торфом кістяки монгольських воїнів, котрі через винахідливість володимирчан потрапили в драговину. Розповідали про стародавні могили на горбистих островах серед мочарів, і порослі кремезними столітніми вербами,обсаджені яблуневими та сливовими садками, та про піскуваті з прозорою водою озерця біля Острівка та Поничова.

Детальніше...


СТАРА КАМЯНИЦЯ У КАПУЦИНСЬКОМУ ПАРКУ.МІСЬКА ІСТОРІЯ

Випадкове відкриття ,   затертих грубим шаром штукатурки, архітектурних  деталей у північній стіні будівлі  Володимир-Волинського  історичного музею , приголомшило –  як досі невідомий та   заборонений часовий хідник  у минуле…… Дві вузькі  віконні арки, обрамлені   ступінчатим порталом . Виявлені  віконні ніші закладені широкими кам’яними блоками, на одному  з яких , чорною фарбою  нанесено декілька цифр та напис латинськими літерами…

Детальніше...


Альберт Новіков, володимирський поет та дисидент

Серед історій нашого містечка, є і трагічні, пов’язані з людськими долями. Наша розповідь про одного з учасників антирадянського підпілля, волинського дисидента, засудженого до в’язниці та заслання у п’ятдесятих роках двадцятого століття

Детальніше...


ХОЧЕМО ЛІТАТИ ! ДО ІСТОРІЇ АЕРОДРОМУ У СЕЛІ ЛЬОТНИЧЕ.


Жителі міста Володимира-Волинського ще пам’ятають, як літаки Ан-2 ( «кукурузники» ) кружляли над містом, адже неподалік, у селі Льотниче, Володимир- Волинського району  розміщувався аеродром – льотне поле для посадки і злету «кукурузників».

Детальніше...

 

ЖИТТЄВА МУДРІСТЬ СІМ'Ї ШУРОВСЬКИХ

 Давня східна мудрість гласить: « Кожна людина тобі не друг, кожна людина тобі  не ворог, кожна людина тобі вчитель»

Детальніше...

 

СПОГАД ПРО УЧИТЕЛЯ

 Наближаються різдвяно-новорічні свята. У цей час душу відвідують найрізноманітніші спогади – про минуле, про дитинство, про хороших людей, яких уже немає з нами...

Детальніше...


МИСТЕЦТВОЗНАВЧА ЕКСПЕДИЦІЯ 2012 РОКУ НА ТЕРИТОРІЮ ЗАХІДНОЇ ВОЛИНІ: АНОТАЦІЇ ПРО ОКРЕМІ ТВОРИ ЦЕРКОВНОГО МИСТЕЦТВА ГОРОХІВСЬКОГО РАЙОНУ

В історичному розвитку сницарства Волинь займає особливе місце, оскільки тут існували й досі функціонують осередки та окремі майстри, які створили безліч дерев’яних церковних предметів, вартих уваги з мистецтвознавчого, культурологічного, краєзнавчого й історичного поглядів.

Детальніше...

Володимир-Волинський історичний музей
Адреса: вул.І.Франка,6, пошт. індекс: 44700 тел. музею: (03342) 2-19-11 ел. пошта (e-mail): volodymyrmuseum@gmail.com
Зворотній зв'язок