ВИДАТНІ КРАЄЗНАВЦІ ВОЛОДИМИРА-ВОЛИНСЬКОГО 

Цинкаловський Олександр Миколайович (1898-1983) – уродженець м. Володимир – Волинського, історик-архівіст, археолог. Автор понад 300 наукових праць. Фундаментальні дослідження вченого – історико-краєзнавчий нарис « Княжий город Володимир» та 2-х томний історико–географічний словник « Стара Волинь і Волинське Полісся». Цинкаловський був різностороннім фахівцем – етнограф,дослідник сакральної архітектури,топоніміки, археології Волині з найдавніших часів до 1240 р. літературознавець, педагог, співробітник Варшавського археологічного музею. Похований у Варшаві.

 

Олександр Цинкаловський, Волинське полісся, фахівець, педагог, літературознавець

Цинкаловський Олександр Миколайович. Фото з фондів Володимир-Волинського історичного музею

Дверницький Омелян Миколайович(1834-1906)- дворянин, мировий суддя,краєзнавенць. Випускник Київського університету імені Святого Володимира. У 1887р. утворив православне Братство Святого Володимира та Давньосховище при ньому – одну з найдавніших збірок старожитностей на Волині, де зберігалося понад 100 рукописів та 500 стародруків. Був ініціатором відбудови Успенського собору. Автор краєзнавчих праць про пам'ятки архітектури Володимира –Волинського. Перший почесний громадянин Володимра–Волинського. Похований біля північної стіни Успенського собору.

Михальчук Леонід Анатолійович (1944-2009) – краєзнавець. Коло наукових пошуків Михальчука досить широке – історія козацтва на Волині , історія Середньовічної України та Волині ,життя і діяльність Адама Киселя та роду Олізарів, історія містечка Кисилина ,військова історія Волині у 20 ст.

Публікувався у волинських та веукраїнських історико -краєзнавчих наукових збірниках. Похований на Федорівському кладовищі у Володимирі–Волинському.

Михальчук Леонід Анатолійович. Фото з фондів Володимир-Волинського історичного музею

Заклекта Петро Михайлович(1944) – історик,краєзнавець-ерудит. Працював старшим науковим співробітником у Володимир –Волинському історичному музеї. Автор краєзнавчих публікацій у місцевій пресі та наукових збірниках, автор буклету « Дорогами древнього Володимира».

Царук Ярослав Васильович– краєзнавець, автор книг « Трагедія волинських сіл у 1942-1943роках», « Володимирщина у боротьбі за незалежність», « Собор Різдва Христового»( у співавторстві з Ярославом Кибою). Досліджує історію репресованих жителів Володимирщини у 40-х роках 20 ст. Упорядник картотеки « Реабілітовані історією». Почесний громадянин Володимира–Волингського. Член асоціації незалежних письменників імені Павла Чубинського.

Царук Ярослав Васильович – краєзнавець, автор книг « Трагедія волинських сіл у 1942-1943роках», « Володимирщина у боротьбі за незалежність» , « Собор Різдва Христового»( у співавторстві з Ярославом Кибою) . Досліджує історію репресованих жителів Володимирщини у 40-х роках 20 ст. Упорядник картотеки « Реабілітовані історією». Почесний громадянин Володимира –Волингського. Член асоціації незалежних письменників імені Павла Чубинського.

 Царук Ярослав Васильович. Фото з фондів Володимир-Волинського історичного музею

Володимир-Волинський історичний музей
Адреса: вул.І.Франка,6, пошт. індекс: 44700 тел. музею: (03342) 2-19-11 ел. пошта (e-mail): volodymyrmuseum@gmail.com
Зворотній зв'язок