Наукові співробітники Володимир - Волинського історичного музею в дворі будинку по вулиці Устилузькій знайшли надмогильну плиту з єврейського цвинтаря.
Плиту витесано з суцільної брили природного каменю , через механічні пошкодження значну частину предмету втрачено. Плиту, або єврейська назва такого надгробку – мацеву колись, за невідомих обставин переміщено з міського , Володимир - Волинського єврейського цвинтаря.
На знімку: Будинок по вулиці Устилузькій, у дворі якого знайдено надгробну плиту з єврейського цвинтаря у Володимир-Волинському
Вдалося прочитати окремі написи на мацевій “ Скромна жінка . З жінок у шатрах нехай вона буде благословенна…Дочка рабина Менахем…..Померла…адара першого…по малому літочисленню…“.
На знімку : Мацева з міського цвинтаря . Фото з фондів Володимир-Волинського історичного музею
Через пошкодження великі фрагменти тексту втрачено. У Володимир - Волинському поруч вулиці Завальної ( теперішня назва – Драгоманова) знаходився великий єврейський цвинтар.
На знімку : Єврейський цвинтар у місті Володимир - Волинський по вулиці Завальна. Світлина початку двадцятого століття. Фото з приватної колекції
На початку п’ятидесятих років двадцятого століття його ліквідували, тобто знищили. В історичному музеї зберігається та експонується невелика колекція предметів побуту та мацєїв єврейського населення Володимирщини вісімнадцятого – початку двадцятого століть. Колекція доступна для дослідників.