Наші партнери та друзі

Гитара, курси гри на гітарі

ЧАС РЕКЛАМИ  РЕКЛАМА У ВОЛОДИМИРІ-ВОЛИНСЬКОМУ ЧАС РЕКЛАМИ

Національний музей-заповідник українського гончарства

 

МУЗЕЙ ОТРИМАВ   ЩОРІЧНИК З 1932 РОКУ

Букіністичне видання 1932 року придбав для Володимир-Волинського історичного музею імені О.М.Дверницького депутат міської ради Андрій Петрович Принда. Унікальний журнал – бюлетень “Третій памятний щорічник шостого  курсу школи підхорунжих резервістів артилерії у Володимирі ,виданий польською мовою у 1931-1932 роках .

   На знімку : Щорічник військовий 1932 рік.

На сторінках цього раритетного щорічника розповідається про діяльність військової школи для молодших офіцерів – артилеристів у Володимирі - Волинському у передвоєнні роки. Військова – школа знаходилася у ті роки на теперішній території ракетного полку ( Мідянка) та частково деякий час, дислокувалася на території бувшої танкової частини. Старі цегляні казарми, приміщення штабу, залишки широкого плацу для шикувань, стадіон – манеж для вигулу коней,бруковані каменем під’їдні дороги на території вказаних частин будувалися у двадцятих роках минулого століття.

 

 

На знімку : Депутат міської ради Андрій Принда з подарованим музею раритетним виданням

Зокрема популярно описується побут офіцерів-резервістів, військові виправи, цікаво змальовується відпочинок та харчування артилеристів – резервістів. Окремий розділ присвячений керівництву школи, офіцерам перших випусків. Видання ілюстроване чорно - білими світлинами та малюнками з життя школи, а також карикатурами. На обкладинці видання логотип володимирської військової школи. У свій час видання мало велику популярність і розповсюджувалося серед військовослужбовців польської армії. Після того як у 1939 році на Західну Україну ввійшла Червона Армія видання слугувало своєрідним ,”довідником“ для енкаведистів і відповідно конфісковувалося та вилучалося з бібліотек та книгозбірень. В наші дні серія  щорічників за ті роки  є надзвичайно раритетною і тому її можна придбати тільки на спеціалізованих антикварних аукціонах. Історичниий музей дуже вдячний Андрію Принді за такий цінний подарунок .

Володимир-Волинський історичний музей
Адреса: вул.І.Франка,6, пошт. індекс: 44700 тел. музею: (03342) 2-19-11 ел. пошта (e-mail): volodymyrmuseum@gmail.com
Зворотній зв'язок