Статті

Володимир-Волинський історичний музей

Одна з найдавніших збірок старожитностей Волинського краю заснована в 1887 році: тоді в місті задля збереження та вивчення пам'яток старовини володимирська громадськість організувала Давньосховище.

На початку XX століття в колекції Давньосховища, що стала праобразом теперішнього музею, зберігалися сотні цінних експонатів: стародруки, рукописи (у тому числі Євангеліє XVI ст.), ікони, монети. Очолював музей краєзнавець-ентузіаст, дворянин О. М. Дверницький (1838-1906), голова Братства Св. Володимира.

Чимало експонатів Володимир-Волинсь-кого Давньосховища під час Першої світової війни було передано до харківських музеїв.

У міжвоєнний період історичний музей знаходився в приміщеннях Домініканського монастиря, пам'ятки архітектури XV-XVIII століть.

Нині в музеї зберігається понад 18000 експонатів основного фонду: археологія, нумізматика, іконопис, декоративно-прикладне мистецтво, етнографія; письмові документи, стародруки, фотоматеріали.

Регулярно проводяться екскурсії по музейній експозиції, що охоплює період історії Володимирщини від найдавніших часів і до XX століття, а також екскурсії по архітектурних та археологічних пам'ятках Володимира-Волинського та району.

Наукові працівники музею вивчають історію Волинського краю, беруть участь в багатьох науково-краєзнавчих конференціях, археологічних та етнографічних експедиціях, ведуть просвітницьку роботу з учнями місцевих шкіл та студентами.

В стінах музею регулярно відбуваються тематичні виставки, а також персональні виставки художників.

Володимир-Волинський історичний музей - учасник міжнародного проекту «Via Regia» («Королівськими шляхами Європи»).

Музей співпрацює з Волинським і Рівненським краєзнавчими музеями, Львівською бібліотекою ім. Стефаника НАН, а також Музеєм Замойських (Польща).

Нині Володимир-Волинський історичний музей розміщений в одному з найкращих будинків міста - пам'ятці архітектури початку XIX століття.

Адреса: вул. I. Франка, 6,

тел. (03342) 2-19-11

Директор: Стемковський Володимир Володимирович

Музейну експозицію можна оглянути

з 9.30 до 17.00, крім суботи й понеділка.

 

Володимир-Волинський історичний музей
Адреса: вул.І.Франка,6, пошт. індекс: 44700 тел. музею: (03342) 2-19-11 ел. пошта (e-mail): volodymyrmuseum@gmail.com
Зворотній зв'язок